Reklama

Więźniowie będą pracować w wielkopolskich lasach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. RitaE / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. RitaE / pixabay.com

Pracę mają zacząć już w październiku.

Lasy Państwowe i Służba Więzienna podpisały porozumienie, na mocy którego możliwe jest zatrudnianie osadzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych przy pracach leśnych. Obecnie trwa podpisywanie umów pomiędzy nadleśnictwami i zakładami karnymi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Na terenie poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych takie umowy zostały już zawarte. Osadzeni będą kierowani do prostych prac leśnych, sadzenia lasu, prac porządkowych m.in. z Zakładu Karnego w Koziegłowach i z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejne umowy zawrą wkrótce następne nadleśnictwa. Współpraca leśników z Służbą Więzienną będzie stanowiła wsparcie kadrowe dla wykonawstwa prac terenowych oraz da więźniom możliwość adaptacji społecznej, resocjalizacji i edukacji leśnej - wyjaśnia dr inż. Andrzej Konieczny, dyrektor RDLP w Poznaniu.

Już wcześniej, w ramach programu "Praca dla Więźniów", zdarzało się, że osadzeni pracowali w lasach. Oczyszczali pasy przeciwpożarowe, grodzili uprawy leśne, sprzątali śmieci, a także budowali skrzynki lęgowe dla ptaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro