Reklama
Reklama

Naramowice: 26-latek chciał okraść dom w obecności mieszkańców

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z komisariatu Północ zatrzymali 26-latka.

29 września funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o próbie włamania, do której doszło w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Naramowickiej. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

- Okazało się, że w godzinach popołudniowych, kiedy właściciele byli w domu, nieznana osoba weszła na ich teren, wybiła szybę w drzwiach wejściowych i próbowała dostać się do środka budynku. Sprawca nie spodziewał się jednak, że wewnątrz są domownicy. Po chwili został przez nich spłoszony i uciekł - relacjonowała mł. asp. Marta Mróz z komendy miejskiej.

- Kiedy policjanci przyjechali na miejsce sprawdzili pobliski rejon i przyległe ulice w poszukiwaniu włamywacza. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi, jaki wskazał pokrzywdzony - dodała.

26-latek został zatrzymany i doprowadzony na komisariat. W trakcie czynności mężczyzna był agresywny, wulgarny i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Grozi mu za to do 10 lat więzienia - podsumowała mł. asp. Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro