Reklama

SPP na kolejnych ulicach: mieszkańcy mogą już kupować identyfikatory dla swoich samochodów

fot. ZDM
fot. ZDM

Trwają przygotowania do wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na Ostrowie Tumskim, Śródce i Zagórzu.

Znajdujące się w tym rejonie ulice będą stanowić od 2 listopada jeden sektor, a ich mieszkańcy także będą musieli płacić za parkowanie swoich pojazdów. Mogą oni skorzystać z przygotowanej przez ZDM oferty, na podstawie której za pierwszy samochód zapłacą 30 złotych miesięcznie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na szybie pojazdu musi jednak znaleźć się identyfikator mieszkańca, a ich nabycie możliwe jest już teraz. - Identyfikator parkingowy mieszkańca mogą zakupić osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy (minimum 3 miesiące) i płacące podatki na rzecz miasta Poznania. Osoba taka musi być właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu. Samochód może być również zakupiony na kredyt, być w leasingu, być autem służbowym lub być w najmie długoterminowym - informuje ZDM. - Zakupu dokonuje się w kasach Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Pułaskiego 9 i Wilczak 17 po okazaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Warto sprawdzić czy ma się je przy sobie, aby nie odejść z kwitkiem od okienka kasowego. Okazywane oryginały dokumentów, z wyjątkiem dokumentu tożsamości, są kopiowane i dołączane do akt sprawy - dodają urzędnicy.

Mieszkańcy wspomnianego obszaru mogą liczyć na jeszcze jeden bonus przy zakupie identyfikatora - jeśli zakupią go od razu na cały rok to jego cena wyniesie 120 zł (zamiast 330 zł). Promocja będzie obowiązywała do 31 maja 2022 r.

Wszystkie szczegóły na temat zakupu identyfikatorów można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro