Reklama
Reklama

"Cisza" na budowie Andersii Silver. Zniknęły maszyny

fot. materiały inwestora

Inwestor zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Od kilku tygodni na budowie najwyższego poznańskiego budynku - Andersii Silver - nic się nie dzieje. Zniknęły stąd maszyny budowlane, nie ma pracowników. Czy to oznacza, że na budowie pojawiły się problemy?

- Prace idą zgodnie z planem. Zakończony został poziom zero inwestycji i według przyjętego harmonogramu mamy w tej chwili przestój prac na placu budowy spowodowany działaniami przygotowawczymi do dalszej realizacji projektu - wyjaśnia Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group. - Aktualnie trwają procedury przetargowe Generalnego Wykonawcy na podwykonawców, a także koordynacja tychże podwykonawców oraz dostaw - dodaje.

PORR Polska, wykonawca, prac, zakończył realizację poziomu zero, na który składała się konstrukcja trzech podziemnych kondygnacji. Funkcjonować na nich będzie parking dla 244 samochodów. Cały biurowiec ma być oddany do użytku w drugiej połowie 2023 roku.

Przypomnijmy, że Andersia Silver będzie mieć 117,5 metra wysokości i prawie 40 000 m2 powierzchni użytkowej na 25 kondygnacjach. Projekt powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro