Reklama
Reklama

Ogromne dzikie wysypisko śmieci odkryte w Poznaniu. "Dawno czegoś takiego nie widzieliśmy"

fot. Straż miejska

Na Nowym Mieście.

- Strażnik rejonowy z Nowego Miasta otrzymał zgłoszenie o zaśmieconym terenie u zbiegu ulic Bałtyckiej i Gnieźnieńskiej. Na miejscu okazało się, że teren zaśmiecony był masami ziemnymi, gruzem i wszelkimi odpadami w ilości co najmniej kilkudziesięciu wywrotek. Widok porażający. Dawno czegoś takiego nie widzieliśmy - informuje straż miejska.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

O sprawie natychmiast powiadomiono Wydział Ochrony Środowiska. Ustalono też właściciela terenu. - Kolejnym krokiem było przeprowadzenie wizji lokalnej, w której uczestniczyli przedstawiciele straży miejskiej, WOŚ oraz właściciel działki. Ponieważ właściciel działki stanowczo twierdził, że śmieci nie należą do niego postanowiono, że zostanie założona fotopułapka. Niestety ta, nie wykazała sprawców. W związku z tym właściciel posesji uprzątnął teren na swój koszt, na co przedstawił stosowne rachunki. Potwierdziła to także rekontrola strażnika - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro