Reklama

Jeżyce: część mieszkańców do wieczora w środę bez ogrzewania i ciepłej wody

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Elizaveta Maximova / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Elizaveta Maximova / Pixabay.com

Przez prace, które trzeba przeprowadzić.

Od rana w poniedziałek do godzin wieczornych w środę mieszkańcy kilkudziesięciu bloków i kamienic na Jeżycach nie mają w kranach ciepłej wody, a grzejniki nie grzeją. Sprawa dotyczy mieszkańców wybranych adresów na ulicach Dąbrowskiego, Jeżyckiej, Kościelnej, Mącznej, Mylnej, Cypriana Norwida, Poznańskiej, Wawrzyńca i Żurawiej.

Utrudnienia są związane z pracami przy powstającym osiedlu Fama Jeżyce. - Działania Veolii Energii Poznań wynikają z konieczności dostosowania się do prac inwestycyjnych prowadzonych na tamtym terenie przez dewelopera - inwestora zewnętrznego. Prace realizowane przez Veolię mają na celu zabezpieczenie dostaw ciepła dla obecnych i przyszłych mieszkańców tego rejonu - wyjaśniała nam w ubiegłym tygodniu Agnieszka Nowak z Veolii. Veolia podkreśla, że ze swojej strony zrobiła wszystko, by prace przeprowadzić przez sezonem grzewczym.

- Odbiorcy ciepła, będący stroną obowiązującej umowy na sprzedaż ciepła, zgodnie z jej zapisami mogą ubiegać się o bonifikatę wynikającą z przerwy w dostawie, spowodowanej realizowaną inwestycją. Służby techniczne Veolii dokładają wszelkich starań, by zmniejszyć niedogodności dla mieszkańców, które wynikają z harmonogramu prac dewelopera - dodała Nowak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro