Reklama
Reklama

Kilka lat prac i ponad 30 mln zł. Zakończyła się ogromna inwestycja drogowa powiatu poznańskiego

fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Chodzi o przebudowę trasy Pobiedziska - Iwno o długości około 7 kilometrów.

- Przebudowa została podzielona na etapy. Ostatni, który rozpoczął się na początku tego roku, obejmował prace od Kapalicy do Pobiedzisk (1,6 km). Wcześniej, w latach 2018-19 powstała ścieżka rowerowa na odcinku od Kociałkowej Górki do Pobiedzisk (5,1 km), w latach 2019-20 przebudowano drogę od kanału w lesie do węzła Iwno na S5 i wybudowano ścieżkę rowerową od Kociałkowej Górki do węzła Iwno (3,2 km). W latach 2020-21 przebudowana została droga od kanału w lesie do Kapalicy (1,1 km) - wymienia Katarzyna Wozińska-Gracz ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Inwestycję udało się zrealizować przy wsparciu środków unijnych. Kierowcy zyskali tu trasę o zupełnie nowej jakości. Wcześniej droga była wąska, nie miała chodników i ścieżek rowerowych. Całość kosztowała około 32 mln złotych, przez co jest to jedna z największych inwestycji drogowych powiatu.

- Wywieźliśmy i przywieźliśmy łącznie 175 tys. ton ziemi i piasku, wbudowaliśmy 24 tys. ton masy mineralno-bitumicznej, zbudowaliśmy gabiony o długości 430 m, zużyliśmy 1800 ton materiału skalnego - wylicza Marek Begier, prezes firmy TRANS-BRUK Marek Begier, wykonawca wszystkich czterech etapów przebudowy.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro