Reklama
Reklama

Rataje: nie było wolnej karetki, do chorego wysłano śmigłowiec LPR

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Lądował na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej.

- Przy Bohaterów II Wojny Światowej pojawił się helikopter LPR. Orientujecie się co się stało? Była straż pożarna, ale karetki brak - napisał do nas Czytelnik.

Michał Kucierski z poznańskiej straży pożarnej potwierdza, że strażacy zabezpieczali tam lądowanie śmigłowca. - Nie było wolnej karetki, więc do osoby potrzebującej pomocy wysłano śmigłowiec LPR - mówi.

Przypomnijmy, że w Poznaniu mamy obecnie trudną sytuację z pogotowiem ratunkowym. Ratownicy medyczni w całym kraju protestują przeciwko niskim zarobkom. Przechodzą na zwolnienia lekarskie, biorą urlopy, a nawet wypowiadają umowy. Tylko w piątek 15 z 26 załóg karetek stacjonujących w Poznani i powiecie nie miało obsady.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 4.10.2021 r., godz. 12.15
    Aktualizacja
    poniedziałek, 4.10.2021 r., godz. 12.15
    Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego: Śmigłowce LPR działają w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nie wiązałbym tego zdarzenia z aktualną sytuacją, bowiem tego typu przypadki się zdarzały i będą miały miejsce. Sposród 26 karetek WSPR zabezpieczających Poznań i powiat poznański, wyjechało 18 ambulansów. W tej liczbie jest 5 karetek obsługiwanych przez strażaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro