Reklama
Reklama

Pluskwy w bloku komunalnym: "gryzą mnie i dzieci"

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Z prośbą o pomoc zwróciła się do nas Czytelniczka.

- W 2019 roku zostało mi przyznane mieszkanie socjalne przy ul. Nadolnik 15. Zapewniano mnie, że mieszkanie, które otrzymałam, nadaje się do użytku, gdzie jest to nieprawda ponieważ od początku zmagam się z insektami w postaci pluskiew. Od czasu zamieszkania została już przeprowadzona 4 razy dezynsekcja, gdzie nic to nie pomaga, a ZKZL wcale nie interesuje się losem moim, jak i również dzieci - pisze nasza Czytelniczka. - Nie należę do osób patologicznych, dbam o czystość w domu, jak i również o higienę. Każda dezynsekcja, która jest przeprowadzana, wiąże się z całkowitą wymianą mebli, łóżek i wszystkich rzeczy gospodarczych. A mojej rodziny na to nie stać. Również chciałam dodać, że insekty gryzą mnie i dzieci i ta cała sytuacja wykańcza mnie psychicznie. A ZKZL odsyła mnie z kwitkiem, że mam sobie radzić sama - dodaje.

Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przyznaje, że ZKZL wie o problemie. - W ubiegłym roku w tym budynku trzy razy przeprowadzana dezynsekcję. W tym roku robiono to dwa razy. Pierwszy raz w lutym i drugi raz w lipcu. Już w połowie czerwca do skrzynek pocztowych mieszkańców trafiły plakaty z informacją, że w budynku są pluskwy i mieszkańcy powinni na własny koszt przeprowadzić dezynsekcję w swoich lokalach. To najemcy są bowiem odpowiedzialni za stan lokali - mówi. - W lipcu przeprowadzono dezynsekcję części wspólnych i od tego momentu nie mieliśmy sygnałów o tym, że w mieszkaniach są pluskwy - dodaje.

Sytuacja jest trudna. Nie jest bowiem wykluczone, że ktoś z mieszkańców znosi do zajmowanego przez siebie lokalu odpady ze śmietników. A w takiej sytuacji ZKZL nie ma prawa, by wejść do lokalu i przeprowadzić w nim dezynsekcję. Do podobnych sytuacji dochodzi też w mieszkaniach na terenie spółdzielni mieszkaniowych. Wielokrotnie pisaliśmy o skargach sąsiadów na lokatorów znoszących odpady, u których pojawiło się robactwo. Tłumaczono nam, że nikt nie może wejść do takiego mieszkania, tym bardziej jeśli właściciel płaci czynsz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro