Reklama
Reklama

Problemy z oświetleniem w kilku częściach miasta: "strach przechodzić wieczorem"

Serbska | fot. Czytelnik

W weekend dostaliśmy kilka informacji o problemach z oświetleniem ulicznym w Poznaniu.

- Co się dzieje na ul. Serbskiej? Od około tygodnia ulica jest ciemna na odcinku Wilczak w stronę ronda - napisał do nas Czytelnik. Jak przyznaje Elżbieta Darol-Matuszewska z Enea Oświetlenie, firma nie ma zgłoszenia w tej sprawie. - Sprawdzimy to - deklaruje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Druga informacja pochodzi z osiedla Piastowskiego. - Od kilku tygodni brak oświetlenia na os. Piastowskim od ulicy Wioślarskiej od Szkoły podstawowej nr 3 aż do parkingu przy kościele Nawrócenia św. Pawła na osiedlu Piastowskim - pisze Widz WTK. - Jest to ulica objazdowa remontowanego Ronda Rataje i ul. Zamenhofa. Strach przechodzić tamtędy wieczorem - dodaje Marta. Elżbieta Darol-Matuszewska potwierdza, że doszło tam do awarii. - W tym miejscu jedna awaria została usunięta 29 września i 30 września sprawdzaliśmy, że oświetlenie działa. Okazuje się jednak, że doszło do kolejnej awarii kabla, tym razem w innym miejscu. W tym tygodniu powinno się to udać naprawić - mówi.

Ostatnie zgłoszenie, jakie otrzymaliśmy, dotyczyło ulicy Łozowej na Dębcu. - Od około tygodnia jest wyłączona sygnalizacja latarni, ludzie nie czują się bezpiecznie. Czy miasto może to skomentować w jakiś sposób czy to oszczędzanie energii czy jakiś inny sposób zaoszczędzenia, bo nie może tak być. W końcu ktoś napadnie na osobę i wtedy będzie tragedia - pisze Czytelniczka. W tym przypadku doszło do poważniejszej awarii. - Wiemy o niej, działamy w tej sprawie, ale to poważniejsza sprawa. Liczymy na to, że w tym tygodniu oświetlenie zostanie tu przywrócone - kończy Elżbieta Darol-Matuszewska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro