Reklama
Reklama

Policja zatrzymała podejrzanych o wysadzenie bankomatu

Chwilę przed wysadzeniem bankomatu w Kwilczu | fot. Policja
Chwilę przed wysadzeniem bankomatu w Kwilczu | fot. Policja

Sukcesem pochwalił się Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

O wysadzeniach bankomatów piszemy na naszym portalu regularnie. Do jednego z przestępstw doszło w ostatnim czasie w Kwilczu. To właśnie podejrzanych o to przestępstwo zatrzymano na terenie województwa lubuskiego. Informację w tej sprawie przekazał Andrzej Borowiak. Tak wyglądał moment zatrzymania:

- 28 września na terenie województwa lubuskiego, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, policjanci z KWP Poznań zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w wysadzeniu bankomatu. W akcji zatrzymania udział wzięli także funkcjonariusze z KWP Opole i KWP Gorzów Wlkp. - informuje Andrzej Borowiak.

Mężczyźni są podejrzewani o wysadzenie bankomatu w Kwilczu. Nie udało im się ukraść pieniędzy, ale straty były bardzo duże - mocno uszkodzony został budynek sklepu Biedronka, w którym znajdował się bankomat, a także spalił się samochód zaparkowany w pobliżu.

Zatrzymani mężczyźni byli wcześniej karani. Usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży pieniędzy oraz uszkodzenia mienia. Zostali aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro