Reklama
Reklama

MTP wypowiedziały umowę najmu organizatorom pseudomedycznej konferencji "Czego Ci lekarz nie powie". Organizatorzy oburzeni

Czerwcowa konferencja odbyła się w Sali Ziemi MTP | fot. MTP
Czerwcowa konferencja odbyła się w Sali Ziemi MTP | fot. MTP

Miała to być dziesiąta edycja wydarzenia.

Ostatnia edycja konferencji organizowanej przez czasopismo Harmonia z Suchego Lasu (twórcę "Instytutu Promowania Zdrowia") odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w czerwcu. Wydarzenie promowała m.in. Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. W programie wydarzenia były prelekcje wielu zaproszonych gości dotyczące m.in. "szkodliwej dla zdrowia obsesji czystości i sterylności", "stresu jako cichego zabójcy", "szczepienia lub profilaktyka" a także wystąpienie Jerzego Zięby, który mówił o tym, co nas czeka - "zagłada czy ocalenie".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Już w czerwcu stowarzyszenie Otwarte Ramiona zwracało uwagę na pseudomedyczny charakter konferencji, która odbywa się w sąsiedztwie szpitala tymczasowego i największego punktu szczepień na Covid-19 w regionie. MTP broniły się w czerwcu twierdząc, że nie ingerują w program wydarzeń przygotowany przez zewnętrznych organizatorów "o ile planowane wydarzenie z definicji nie narusza przepisów prawa". - Wynajmowanie przestrzeni nie oznacza, że w jakikolwiek sposób popieramy czy promujemy wydarzenia, które się odbywają na naszym terenie albo utożsamiamy się z głoszonymi tam treściami - poinformowała nas w czerwcu Małgorzata Lamperska, z Centrum Prasowego MTP.

Za dwa tygodnie na MTP odbyć się miała kolejna edycja konferencji. Miała, bo się nie odbędzie. MTP wypowiedziały umowę najmu organizatorom. W piśmie wskazano, że treści przedstawiane w trakcie wydarzenia mogą kwestionować zasadność szczepień. Organizatorzy są oburzeni takim obrotem spraw i zapowiadają, że konferencja odbędzie się w innej lokalizacji, choć nie zdradzają jeszcze jakiej.

W sprawie interweniował Jacek Jaśkowiak. Prezydent zapowiedział, że takie wydarzenie nie odbędzie się w żadnym miejskim obiekcie. - Mienie komunalne nie może służyć działaniom szkodliwym społecznie - mówi w rozmowie z WTK. Swój sprzeciw wobec organizacji takiej konferencji wyraziła też Wielkopolska Izba Lekarska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro