Reklama
Reklama

Skazany za wybuch kamienicy na Dębcu ponownie przed sądem. Rusza proces apelacyjny

Zdjęcie z sierpnia 2020 roku | fot. Emil Górny / WTK

W sierpniu 2020 roku Tomasza J. skazano na dożywocie.

Tomasza J. oskarżono o kilka przestępstw: zabójstwo Beaty J. poprzez zadanie jej kilkunastu ciosów narzędziem ostrokrawędzistym, ostrokończystym w klatkę piersiową, zabójstwo czterech osób i usiłowania zabójstwa 34 osób - mieszkańców budynku, poprzez spowodowanie wybuchu gazu, w wyniku którego doszło do częściowego zawalenia się kamienicy i jednocześnie spowodowanie obrażeń ciała dziewięciu osób (motywem działania sprawcy było zatarcie śladów przestępstwa), znieważenie zwłok Beaty J. poprzez ich okaleczenie, a także spowodowanie w dniu 1 stycznia 2018 r. wypadku drogowego poprzez umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w wyniku którego ciężkich obrażeń ciała doznał jego syn Kacper J.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do wybuchu kamienicy na Dębcu doszło 4 marca 2018 roku. Tomasza J. skazano na dożywocie. O przedterminowe zwolnienie z więzienia może się starać po odbyciu kary 30 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje Radio Poznań, w czwartek rozpoczyna się proces apelacyjny mężczyzny. Od wyroku odwołali się nie tylko obrońcy Tomasza J., ale też pełnomocnicy pokrzywdzonych rodzin.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro