Reklama

Pasażerowie komunikacji miejskiej nie noszą maseczek. Strażnicy i kontrolerzy przypominali o obowiązku

fot. ZTM
fot. ZTM

Akcja odbyła się kolejny raz.

Do naszej redakcji docierają kolejne wiadomości od oburzonych mieszkańców, którzy skarżą się na pasażerów autobusów i tramwajów, którzy nie noszą w komunikacji miejskiej maseczek. We wtorek w pojazdach odbyła się akcja informacyjna strażników miejskich i kontrolerów ZTM.

- Pasażerom, którzy nie przestrzegali obowiązującego nakazu zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki w pojazdach transportu publicznego zwracano uwagę i edukowano o takiej konieczności. Należy pamiętać, że na podstawie art. 116 § 1a Kodeksu Wykroczeń Straż Miejska ma uprawnienia do nakładania mandatów za brak obowiązkowej maseczki w środkach transportu publicznego i w szczególnych wypadkach z niego korzysta - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

- Mając na względzie dobro wszystkich korzystających z komunikacji miejskiej, reagujemy na sygnały, że część pasażerów lekceważy obowiązek noszenia maseczek. Dlatego cyklicznie, wspólnie ze Strażą Miejską przeprowadzamy akcje informacyjno-edukacyjne. Ich celem jest profilaktyka i zwiększanie świadomości naszych pasażerów. Zależy nam na wspólnym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa sanitarnego w przestrzeni transportu publicznego oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań - mówi Małgorzata Pilichowska-Woźniak, zastępca dyrektora ZTM Poznań ds. sprzedaży i obsługi klientów.

W trakcie akcji kontrolerzy i strażnicy stwierdzili, że większość pasażerów nosi maseczki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro