Reklama

Szkoła na Podolanach zyskała nową część. Trwają ostatnie prace wykończeniowe

fot. PIM

Szkoła Podstawowa nr 62 przy ulicy Druskienickiej została rozbudowana.

- Nowa część szkoły z salami lekcyjnymi jest już prawie gotowa. Zakończyły się roboty związane z elewacją, a w środku trwają prace wykończeniowe. Budynek z aulą jest już zadaszony, wykonawca skupia się teraz na elewacji i montażu stolarki okiennej - mówi Magdalena Ras, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Wiele dzieje się też przy budynkach - przewidziane tu są chodniki i miejsca parkingowe. Nie zabraknie ogrodzenia i nowej zieleni. Odbiory mają się odbyć na początku przyszłego roku, a prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Całość ma się zakończyć wiosną 2022 roku.

- Przylegająca do głównego gmachu nowa część szkoły liczy trzy kondygnacje, dzięki czemu powierzchnia użytkowa placówki zwiększy się o niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych. W nowej części powstało m.in. 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski, a także gabinet psychologa, toaletę, szatnię i pomieszczenia administracyjne. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola - podają PIM.

Drugi z nowych budynków - wolnostojący - będzie mieścić aulę szkolną, a także pomieszczenia Biblioteki Raczyńskich.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
10℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
3.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro