Reklama

Nowa pływalnia w Poznaniu: wkrótce ruszą konsultacje

fot. POSiR

Chodzi o basen, który ma powstać przy ulicy Taborowej.

Już we wtorek pisaliśmy, że trwa projektowanie nowej miejskiej pływalni, która powstanie w miejscu byłego basenu Olimpia przy ulicy Taborowej. Dziś Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zdradzają więcej informacji w tej sprawie.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Od czasu wyłączenia z użytku starej pływalni w zachodniej części Poznania brakuje takiego obiektu. Prace związane z wyłonieniem wykonawcy oraz budową basenu mogłyby zacząć się już w przyszłym roku - wyjaśnia Filip Borowiak z POSiR.

W nowej pływalni mają się znaleźć 25-metrowy basen, a także mały basen rekreacyjny, sauna i salka fitness. To rozwiązanie podobne do tego, które zastosowano na Ratajach i Winogradach. - Od 4 do 24 października poznaniacy będą mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących nowej pływalni. Teren inwestycji objęty konsultacjami pokrywa się z działką zajętą budynkami basenu oraz hali sportowej, którą na początku 2020 roku Wojewoda Wielkopolski przekazał Miastu Poznań - dodaje.

Konsultacje będą przeprowadzane w formie internetowej ankiety. - Koncepcja poddana opinii mieszkańców będzie zawierała wizualizację z opisem inwestycji. Ankieta wraz z koncepcją od poniedziałku, 4 października, będą dostępne na stronie www.poznan.pl/konsultujemy. Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w budynku kas pływalni letniej w parku Kasprowicza. Będzie on czynny 13 i 20 października, w godz. 14-18.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro