Reklama

Jeżyce: mieszkańcy przez 3 dni bez ogrzewania i ciepłej wody. Można ubiegać się o bonifikatę!

fot. Elizaveta Maximova z Pixabay
fot. Elizaveta Maximova z Pixabay

Mieszkańcy Jeżyc muszą przygotować się na chłodne dni w swoich mieszkaniach.

Rada Osiedla Jeżyce zwróciła uwagę na komunikat firmy Veolia, która zapowiedziała przerwy w dostawie ciepła na kilku ulicach. Grzejniki mają być zimne od wczesnego poranka 4 października do godzin popołudniowych 6 października.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Utrudnienia mają dotyczyć sporej grupy mieszkańców m.in. ul. Dąbrowskiego, Jeżyckiej, Kościelnej, Wawrzyniaka, Poznańskiej, Mylnej i Żurawiej. Powodem są prace związane z powstawaniem osiedla Fama Jeżyce.

- Działania Veolii Energii Poznań wynikają z konieczności dostosowania się do prac inwestycyjnych prowadzonych na tamtym terenie przez dewelopera - inwestora zewnętrznego. Prace realizowane przez Veolię mają na celu zabezpieczenie dostaw ciepła dla obecnych i przyszłych mieszkańców tego rejonu - przekazała nam Agnieszka Nowak z Veolii. - Ze względu na uwarunkowania terenowe, techniczne i formalno-prawne deweloper modyfikował zakres swoich prac w trakcie ich realizacji. Prace wykonywane przez Veolię Energię Poznań rozpoczęte zostały już w czerwcu, po zakończeniu poprzedniego sezonu grzewczego. Veolia ze swej strony robiła wszystko, żeby zmobilizować inwestora i jak najszybciej móc przeprowadzić konieczne odtworzenie docelowego fragmentu sieci ciepłowniczej przed rozpoczęciem obecnego sezonu grzewczego. Aktualnie dostawy ciepła prowadzone są przy wykorzystaniu tymczasowego rurociągu. Jeżeli prace odtworzeniowe nie zostaną teraz zrealizowane, nie będzie możliwe zapewnienie w sezonie zimowym dostaw ciepła o pożądanych parametrach. Odbiorcy ciepła, będący stroną obowiązującej umowy na sprzedaż ciepła, zgodnie z jej zapisami mogą ubiegać się o bonifikatę wynikającą z przerwy w dostawie, spowodowanej realizowaną inwestycją. Służby techniczne Veolii dokładają wszelkich starań, by zmniejszyć niedogodności dla mieszkańców, które wynikają z harmonogramu prac dewelopera - dodała przedstawicielka firmy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro