Reklama

Uciekał przed policją, porzucił samochód. W domu miał kradzione części

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z powiatu wrzesińskiego zatrzymali 24-latka.

Funkcjonariusze patrolujący okolice Pyzdr postanowili zatrzymać do kontroli osobowego forda. Kierujący nie reagował jednak na ich sygnały i podjął próbę ucieczki, którą kontynuował przez kilka miejscowości. W rejonie Borzykowa porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.

- Na nic to się zdało, ponieważ już kilka minut potem został zatrzymany i trafił w policyjne ręce sprawiedliwości, które szybko zweryfikowały skąd takie zachowanie 24-latka. Okazało się, że mieszkaniec Gminy Kołaczkowo posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który został nałożony również za niezatrzymanie się do kontroli. 24-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprawdzony testerem narkotykowym. Pierwsze badanie wyszło na 0,00 ale już test wyszedł na jego niekorzyść. Okazało się, że prowadził autem pod wpływem substancji psychotropowych - relacjonował mł. asp. Adam Wojciński.

Kryminalni postanowili przeszukać jego miejsce zamieszkania, gdzie ujawniono sporą ilość części samochodowych. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić źródła ich pochodzenia i szybko okazało się, że pochodzą one z przestępstw. 24-latek na przełomie dwóch ostatnich lat dokonał 7 kradzieży na szkodę właściciela jednego z warsztatów samochodowych na terenie gminy Kołaczkowo. Wartość poniesionych strat wyniosła kwotę 8300 złotych.

- Mężczyźnie zostało postawionych 7 zarzutów kradzieży oraz 1 prowadzenia pojazdu na obowiązującym zakazie w połączeniu z niezatrzymaniem się do kontroli oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. O jego dalszych losach zdecyduje sąd - podsumował mł. asp. Wojciński. Tylko za kradzież prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro