Bezproblemowy awans Kolejorza. Skra Częstochowa - Lech Poznań 0:3

W meczu 1/32 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski Lech Poznań pokonał przy Bułgarskiej Skrę Częstochowa i zapewnił sobie awans do kolejnej fazy.

Kolejorz był zdecydowanym faworytem i sprostał tym oczekiwaniom. Mecz od pierwszej minuty toczył się pod dyktando zespołu trenera Skorży i choć nie było mowy o sunącej na bramkę Skry nawałnicy, to gra toczyła się wyłącznie na połowie częstochowian, a piłka często pojawiała się w ich polu karnym.

Lechici stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, na listę strzelców powinni wpisać się chociażby Tiba i Marchwiński, ostatecznie oglądaliśmy jednak tylko jedno trafienie: na strzał zdecydował się Ramirez, obrońcy zdołali zablokować piłkę, ale dopadł do niej Sobiech i z kilku metrów pokonał golkipera Skry.

Pierwszoligowiec dysponuje znacznie mniejszym potencjałem ludzkim niż lider ekstraklasy i pierwsza połowa dobitnie to udowodniła: piłkarze Skry raz zapędzili się w pole karne rywali, nie zdołali jednak stworzyć realnego zagrożenia.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Zaczepne akcje Skry wciąż można było policzyć na palcach jednej ręki i choć jedna z nich zakończyła się nawet golem, to arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Pełniącym rolę gospodarza częstochowianom trudno było odmówić ambicji, nie byli oni jednak w stanie przeskoczyć wyraźnej różnicy w umiejętnościach.

Lech z kolei grał swoje, utrzymywał się przy piłce, długo rozgrywał akcje i szukał luk w głęboko cofniętej obronie Skry. Na 2:0 podwyższył Douglas, który wykorzystał ładną asystę Ramireza i głową posłał piłkę do siatki. Wynik ustalił Kozubal, dobijając uderzenie bardzo aktywnego Ramireza.

W takich meczach najważniejszy jest awans i Lech wypełnił to zadanie. Trenerowi Skorży udało się przy tym dać trochę minut zawodnikom, którzy częściej oglądają mecze z perspektywy ławki, trzeba więc ogłosić pełen sukces.

Skra Częstochowa - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Skra: Neugebauer - Mesjasz, Stromecki (Szymański 68'), Nocoń (Krawczyk 68'), Wojtyra (Mas 46'), Baranowski, Napora, Winiarczyk (Lukoszek 82'), Krzyżak, Niedbała (Kwietniewski 68'), Holik

Rezerwowi: Sujecki, Błędowski, Arak, Mas, Kwietniewski, Lukoszek, Szymański, Bronisławski, Krawczyk

Lech: Bednarek - Czerwiński, Skrzypczak, Milić, Douglas - Murawski (Kozubal 76'), Tiba (Kwekweskiri 68') - Skóraś (Ba Loua 85'), Ramirez, Marchwiński (Baturina 68') - Sobiech (Amaral 76')

Rezerwowi: Mrozek - Kamiński, Ishak, Salamon, Amaral, Kvekveskiri, Kozubal, Ba Loua, Baturina

90
Koniec spotkania. Skra Częstochowa - Lech Poznań 0:3. Kolejorz w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski
90
Doliczona minuta
88
Gracze Skry stracili już wiarę
85
Zza pola karnego uderzył Ramirez, piłka odbiła się od słupka, pod bramką dopadł do niej Kozubal i spokojnie posłał do siatki
84
3:0! Kozubal!
81
Było groźnie! Skra zdobyła nawet gola, ale jeden z jej piłkarzy był na spalonym i arbiter nie uznał trafienia
80
Minuty mijają, nic już nie odbierze Lechowi awansu, Skra jest po prostu o klasę słabszym zespołem
62
Prostopadłe podanie Murawskiego do Sobiecha, ten nie zdołał jednak oddać celnego strzału
61
Żółtą kartką ukarany Murawski
60
Jeszcze ponad 30 minut gry, ale chyba możemy wykluczyć ewentualność jakiejś niespodzianki w tym meczu
58
Ramirez zszedł na prawą stronę, posłał długie zagranie w pole karne, a Dogulas, choć był dość daleko od bramki, głową posłał piłkę nad bezradnym bramkarzem
57
Gol! Douglas!
55
Skra zapuściła się pod bramkę Lecha, skończyło się niecelnym uderzeniem zza pola karnego
53
Skrzypczak! Obrońca uderzał z kilku metrów, dobrze odbił piłkę golkiper Skry
51
Skra miała pierwszy rzut rożny, obyło się jednak bez zagrożenia pod bramką Lecha
47
Piłka w bramce Skry, ale arbiter nie uznał trafienia
46
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Skra Częstochowa - Lech Poznań 0:1. Bramka: Sobiech
45
Zagranie Ramireza w pole karne, tam akcję zamykał Czerwiński, ale nie dopadł do piłki
44
Długie zagranie z rzutu wolnego w pole karne Lecha, piłkarzom Skry nie udało się jednak oddać strzału