Reklama

Nowa pływalnia w miejscu byłego basenu Olimpia: co wiadomo?

Plan z ubiegłego roku | fot. UM Poznań
Plan z ubiegłego roku | fot. UM Poznań

W marcu ubiegłego roku miasto poinformowało, że zamiast w Parku Kasprowicza nowa pływalnia stanie w miejscu byłego basenu Olimpia.

- Pan prezydent Jacek Jaśkowiak przekonywał, że w ciągu trzech lat wybuduje nową pływalnię na miejscu starej, ale widać sprawa jakby utknęła - pisze nasz Czytelnik. Skarży się, że dostanie się z dziećmi na zatłoczone Termy Maltańskie jest trudne, a do Tarnowskich Term jest daleko. - Sam jako informatyk chciałbym w czasie nauki dzieci popływać, by wzmocnić kręgosłup. Nie do pomyślenia w ogóle jest by społeczność Poznania nie mogła wyjść gdzieś blisko dla zdrowia popływać - dodaje.

W ubiegłym roku okazało się, że budynek Olimpii jest w złym stanie i jego renowacja jest niemożliwa. Wtedy prezydent Jaśkowiak zapowiedział, że w miejscu starego basenu stanie nowy. Od strony ulicy Reymonta, w sąsiedztwie przyszłej pływalni, ma natomiast stanąć Centrum Sztuk Walki. Koncepcja miała powstać do połowy 2020 roku, ale ostatecznie tak się nie stało.

- Obecnie trwa projektowanie obiektu przy ul. Taborowej, który zastąpi wyłączoną z użytkowania pływalnię. Poznaniacy poznają koncepcję pływalni podczas konsultacji społecznych, które będą miały miejsce niebawem - wyjaśnia Filip Borowiak, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - W roku 2022, po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu wymaganych pozwoleń, zostanie ogłoszony przetarg, który powinien wyłonić wykonawcę prac budowlanych - dodaje.

Pływalnia, która ma stanąć w miejscu starego basenu, ma wyglądem przypominać inne poznańskie baseny, które powstały w ostatnich latach - z Rataj i Winograd.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro