Reklama
Reklama

Nowe bloki w miejscu centrum handlowego na Piątkowie. Pierwszy będzie mieć 14 pięter

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

To pierwsza inwestycja dewelopera ROBYG w Poznaniu.

Już w 2017 roku informowaliśmy, że w miejscu centrum handlowego przy ulicy Wojciechowskiego 7/17 może powstać osiedle mieszkaniowe. To miejsce, w którym działał m.in. market Bricoman. Wówczas mówiono, że powstać tu może 870 mieszkań w budynkach sięgających 10 pięter.

Dziś znane są szczegóły. Wiadomo, że za nową inwestycją stoi firma ROBYG, który wkrótce będzie też budować nowe osiedle na Ostrowie Tumskim. Pierwszą inwestycję w naszym mieście nazwano "Początek". W ramach osiedla przy ulicy Wojciechowskiego powstanie kilkaset mieszkań w kilku etapach. - Pierwszy budynek, w którym deweloper rozpoczyna sprzedaż będzie mieć 14 pięter. Znajdzie się w nim 137 mieszkań - od jednopokojowych z aneksem kuchennym, po dwu-, trzy- czy czteropokojowe z aneksem lub osobną kuchnią. W pierwszym etapie metraże kształtować się będą od 25 do 102 m kw. Na parterze budynku znajdować się będzie ekskluzywne lobby z portierem oraz prywatna siłownia do wyłącznego użytku mieszkańców, a także lokale handlowe w tym mały market i piekarnia. Do dyspozycji mieszkańców będzie również rowerownia i wózkarnia. ROBYG planuje zakończenie prac budowlanych w ramach pierwszego budynku w drugim kwartale 2023 roku - informuje inwestor.

Mieszkania w ramach osiedla będą mieć wysokość około 280 cm, panoramiczne okna, a na osiedlu znajdzie się monitoring, bramy wjazdowe otwierane telefonem, a także ładowarki do samochodów elektrycznych. Na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Na osiedlu nie zabraknie miejsc rekreacji, zieleni czy placów zabaw.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro