Reklama

Tramwajem dojedziemy do Lechickiej! "Niespodzianka na początek tygodnia"

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Od 4 października trasa tramwajowa na Naramowice ma być wydłużona o kolejny przystanek.

Niespodzianka na początek tygodnia. Od 4 października tramwajem na Naramowice pojedziemy dalej! Niedawno uruchomiliśmy pierwszy odcinek trasy do ul. Włodarskiej, a teraz - dzięki szybkiemu postępowi prac - wydłużamy go o kolejny przystanek, bo chcemy, by mieszkańcy mogli jak najszybciej skorzystać z nowej infrastruktury. Stopniowo udostępniamy też drogi, trasy rowerowe i chodniki - informuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nowy przystanek działać będzie tuż przed budowanym węzłem drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej. Fragment torowiska, podobnie jak do ul. Włodarskiej, pokryty jest rozchodnikiem. Wzdłuż tego fragmentu trasy prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe, a w późniejszym terminie sadzona będzie nowa zieleń. Na odcinku od rozjazdów za obecnym przystankiem końcowym przy ul. Włodarskiej do okolic ul. Lechickiej tramwaje pojadą jednym torem.

Tak niestandardowe rozwiązanie to efekt starań wielu podmiotów. Przyświecał nam wszystkim wspólny cel, czyli minimalizowanie utrudnień w kontekście planowej organizacji ruchu na ul. Lechickiej i zmian tras linii autobusowych. Przypominamy jednocześnie, że teren powstającej trasy to nadal plac budowy, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - zaznacza Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jesteśmy przekonani, że uruchomienie kolejnego gotowego odcinka trasy na Naramowice w jeszcze większym stopniu ułatwi dojazd pasażerom do centrum miasta gdzie dotrą wygodnie i sprawnie - mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Tramwaj na Naramowice to wyczekiwana, jedna z najważniejszych inwestycji w Poznaniu. Zakończenie wszystkich prac związanych z jej budową wraz z towarzyszącym jej układem drogowym planowane jest na przyszły rok. 21 sierpnia nastąpiło częściowe otwarcie nowej trasy tramwajowej - z pętli Wilczak pierwsza bimba wyruszyła w kierunku przystanku Włodarska. Od poniedziałku 4 października pasażerowie dojadą tramwajem na Naramowice do przystanku Lechicka / Naramowicka.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro