Reklama

Znamy trasę 13. PKO Poznań Półmaratonu. Na liście startowej coraz mniej miejsc

fot. POSiR
fot. POSiR

Na 17 października zaplanowano 13. PKO Poznań Półmaraton.

Pierwotnie impreza miała odbyć się wiosną 2020 roku, wtedy na przeszkodzie stanęła jednak pandemia. Ostatecznie organizatorzy postanowili nieco zamieszać w kalendarzu i półmaratończycy wybiegną na trasę jesienią.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Zapisy potrwają do 16 października lub do wypełnienia limitu miejsc tj. 5 500. Obecnie na liście startowej znajduje się ponad 4500 zawodników. Co istotne, zgodnie z decyzją organizatorów na starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi Sars-Cov-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. Brak okazania certyfikatu uniemożliwi wydanie odbioru pakietu startowego, tym samym uczestnictwo w 13. PKO Poznań Półmaratonie

Do 14 października opłata startowa wyniesie 120 zł, a 14 i 15 października 150 zł. W przypadku formy wirtualnej opłata startowa to 65 lub 77 zł, zależnie od sposobu odbioru pakietu.

Znamy już proponowaną trasę biegu. - Start i pierwsze 7 km prowadzić będą ulicą Grunwaldzką, następnie zawodnicy skierują się na 3-kilometrowy odcinek ulicą Hetmańską dobiegając do niej uprzednio przez ul. Jugosłowiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego. Przed wiaduktem na ul. Hetmańskiej biegacze zbiegną w stronę Dębca, z którego dalej kolejną długą, bo prawie 4-kilometrową prostą dotrą do centrum. Następie ulicą Strzelecką i Garbarami do ulicy Solnej, gdzie napotkają małą zmianę. Od ulicy Solnej zamiast w Aleje Niepodległości, jak to miało miejsce wcześniej, skierują się w Nowowiejskiego, następnie Pułaskiego oraz Roosevelta aż do mety, tradycyjnie wbiegając na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich od ulicy Grunwaldzkiej - informują organizatorzy, zaznaczając jednocześnie, że zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych dokładny pomiar trasy odbędzie się pod koniec września i po tym terminie nastąpi oficjalne ogłoszenie trasy 13.PKO Poznań Półmaratonu. Do tego czasu w jej przebiegu mogą nastąpić drobne zmiany.

Mniej więcej co 5 kilometrów umieszczone zostaną punkty odżywiania i medyczne. Nie zabraknie także pacemakerów, którzy podobnie jak w latach ubiegłych poprowadzą bieg na czasy: 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:05, 2:10.

Wszystkie informacje na temat imprezy można znaleźć tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro