Reklama
Reklama

Największy punkt szczepień w Wielkopolsce wznawia działalność

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik

Chętni znów będą mogli zaszczepić się w punkcie na MTP.

Punkt szczepień na MTP zawiesił działalność w połowie września. Powodem było zmniejszone zainteresowanie szczepieniami. Zaproponowaliśmy, by tę niewielką grupę osób chcących się szczepić, zaszczepić w budynkach naszego szpitala, a więc przy Szamarzewskiego 84. Zaprosimy ich w godzinach popołudniowych w dni wyznaczone i myślę, że to na razie wystarczy, ale infrastruktura na targach pozostaje. My bardzo chcemy, żeby jeżeli szczepienia ruszą z całym impetem, żebyśmy wrócili do tego miejsca, które jest idealne dla szczepień - mówił wówczas w rozmowie z Radiem Poznań naczelny lekarz Szpitala Przemienienia Pańskiego dr Szczepan Cofta.

O zmianach szpital poinformował na swojej stronie internetowej. Uprzejmie informujemy, że od dnia 25 września br. Punkt Szczepień MTP wznawia swoją działalność i będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-19:00 i w soboty w godz. 8:00-12:00 - czytamy w komunikacie.

Na szczepienia zapisać się mogą osoby posiadające skierowanie w systemie - zarówno na szczepienie dawką przypominającą (tzw. grupa "0", osoby po 50 r.ż. po 6 miesiącach od 2 dawki szczepionki), dawką uzupełniającą (osoby z obniżoną odpornością), a także 1. i 2. dawkami cyklu szczepień. W Punkcie Szczepień dostępna jest szczepionka przeciw COVID-19 firmy Pfizer - dodają przedstawiciele Szpitala Przemienienia Pańskiego.

Punkt szczepień był drugim pod względem wielkości takim miejscem w kraju. Do tej pory zaszczepiono w nim około 350 tys. osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro