Reklama
Reklama

Odszkodowania za karambol?

W sobotę, 10 stycznia, w godzinach porannych doszło do potężnego karambolu na wiadukcie górczyńskim. W kilkadziesiąt minut zderzyło się tam 41 samochodów. Poszkodowani domagają się odszkodowań.

W sobotę, około godziny 7 rano, nikt nie spodziewał się, że na wiadukcie górczyńskim dojdzie do jednego z największych karamboli w historii miasta. Mróz i nieprzygotowana nawierzchnia drogi sprawiły, że auta wpadały na siebie jak klocki domina.

Kierowcy zarzucali drogowcom, że to z ich winy doszło do wypadków. Właściciele aut, które zostały uszkodzone w karambolu, domagają się odszkodowań.Pokryją one koszty związane z naprawą samochodów. Do PZU napłynęło już ponad 10 takichwniosków. Ubezpieczenie auta jest obowiązkowe i to z niego pokryte zostaną straty poszkodowanego.

Jeśli kierowcy udowodnią winę Zarządowi DrógMiejskich (który dba o to, by drogi nie były śliskie), mogą otrzymać dodatkowe odszkodowania od ZDMu. Jednak nikomu się tojeszcze nie udało. ZDM nie otrzymał narazie żadnych wniosków o odszkodowanie. Jeśliposzkodowani chcązłożyć taki dokument, wszelkie informacje gdzie i jak to zrobić znajdąna stronie internetowej:www.zdm.poznan.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
30.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro