Reklama
Reklama

Morasko: poznaniak trzymał w lodówce prawie 800 gramów amfetaminy

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z północnego Poznana zatrzymali 42-latka.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością narkotykową wytypowali mężczyznę, który mógł według nich posiadać znaczną ilość narkotyków. W toku prowadzonych czynności ustalono miejsce jego pobytu, a 7 września zapukano do drzwi położonego na Morasku lokalu.

- Po przeszukaniu lokalu okazało się, że w lodówce na półce pomiędzy żywnością znajduje się reklamówka, a w niej policjanci zobaczyli blisko 800 gramów amfetaminy. Ponadto w trakcie sprawdzania mieszkania kryminalni znaleźli schowane w poduszce kilka tysięcy złotych, które mogły pochodzić z nielegalnej działalności mężczyzny - relacjonowała mł. asp. Marta Mróz z komendy miejskiej.

- 42-latek został natychmiast zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po kilku dniach usłyszał prokuratorskie zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy ze względu na to, że czyn ten popełnił w recydywie - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro