Reklama
Reklama

Lechicka: trwa budowa skrzyżowania z Naramowicką. W sobotę zmiany w rejonie ul. Murawa

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa nowego skrzyżowania ulic Naramowickiej i Lechickiej.

- Na Naramowicach pojawia się coraz więcej nowej infrastruktury. Zdecydowana większość torowiska jest już ułożona, powstają nowe drogi z chodnikami i trasami rowerowymi. Ważne prace konstrukcyjne toczą się również w rejonie węzła Lechicka/Naramowicka, gdzie wznoszone są wiadukty: drogowy i tramwajowy. Jednocześnie zmienia się skrzyżowanie ulic Lechickiej i Murawa, gdzie na jeden dzień wprowadzimy ruch wahadłowy - relacjonuje Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

25 września na jeden dzień wprowadzony zostanie ruch wahadłowy w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Murawa. Ma to związek z pracami wykończeniowymi w rejonie powstających azyli dla pieszych. - Nie spowodują one zmian kierunków poruszania się, nie wpłyną również na rowerzystów i pieszych. Ruch będzie sterowany przez osoby uprawnione. Taka zmiana przewidziana jest na jeden dzień - po zakończeniu prac przejazd będzie możliwy tak jak do tej pory - zapowiada PIM.

W miejscu przyszłego skrzyżowania Lechickiej i Naramowickiej wykonano już m.in. częściowo płytę wiaduktu tramwajowego i trwają przygotowania do podobnych prac na drogowym, gdzie aktualnie montowane są belki konstrukcyjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro