Reklama
Reklama

Dolna Wilda: rusza budowa brakującego odcinka drogi rowerowej

fot. ZDM
fot. ZDM

Brakujący odcinek drogi rowerowej na ulicy Dolna Wilda, pomiędzy Piastowską i Czechosłowacką, doczeka się realizacji.

Prace, zakładające powstanie drogi rowerowej i przebudowę chodnika, ruszą w poniedziałek. - Chodnik będzie miał szerokość 2 metrów i wykonany zostanie z płyt betonowych 50x50cm. Natomiast droga rowerowa o szerokości 2,5 metra będzie mieć nawierzchnię bitumiczną. Chodnik od drogi rowerowej oddzielać będzie opaska wykonana z kamiennej kostki łupanej. Zakres inwestycji obejmuje również przebudowę przystanku autobusowego "Piastowska". Nawierzchnia peronu zostanie zastąpiona nową, a w miejscu istniejących krawężników pojawią się nowe krawężniki peronowe - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od poniedziałku piesi i rowerzyści poruszający się pomiędzy ul. Piastowską i Czechosłowacką będą musieli korzystać z ciągu pieszo-rowerowego po wschodniej stronie ul. Dolna Wilda. W kolejnych dniach możliwe są także wygrodzenia jezdni. Inwestycja ma zostać zakończona na początku grudnia. Pochłonie 1,3 mln zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro