Reklama
Reklama

Strzeszyn: przekazano klucze do mieszkań w ramach wynajmu z dojściem do własności

fot. UMP
fot. UMP

Przy ul. Cegłowskiej dokonano symbolicznego przekazania kluczy do pierwszych mieszkań, które powstały w ramach drugiego etapu programu "Najem z dojściem do własności" realizowanego przez Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Z przyszłymi mieszkańcami spotkał się Jacek Jaśkowiak. - Cieszę się, że możemy dziś przekazać klucze pierwszym mieszkańcom tych bloków. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby poznanianek i poznaniaków są znacznie większe - dlatego wkrótce będziemy oddawać do użytku kolejne mieszkania komunalne na ul. Opolskiej. Dziękuje również spółce PTBS za sprawną realizację inwestycji w tym trudnym czasie, a dotychczasowym mieszkańcom Strzeszyna za to, że z otwartością przyjmują nowych sąsiadów - mówił prezydent miasta.

W ramach tego etapu w 4 budynkach powstało 180 mieszkań. Mają od 30 do 70 mkw. i od 1 do 3 pokoi. Wykończono je w standardzie "pod klucz". Inwestycja pochłonęła 59,5 mln zł, a środki pochodziły z pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań oraz środków własnych spółki, partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców oraz z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny. W sumie w obu etapach powstało 471 lokali mieszkalnych za kwotę 125,2 mln zł.

- Najem z dojściem do własności to program, który umożliwia wykup mieszkania po pięciu latach najmu. Wypełnia on ważną lukę, ponieważ przeznaczony jest dla osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, żeby kupić mieszkanie na wolnym rynku - wyjaśniał Andrzej Konieczny, prezes Zarządu Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro