Reklama
Reklama

Dostałeś SMS o skierowaniu na kwarantannę? To oszustwo! Podobnie jak wiadomość o portfelu

Kolejna popularna próba oszustwa.

W czwartkowe popołudnie kolejni Czytelnicy informują nas o wiadomościach SMS, otrzymywanych od nadawcy identyfikującego się jako "kwarantanna". W treści znajduje się informacja o skierowaniu na 10-dniową kwarantannę, spowodowaną zakażeniem (w domyśle chodzi o koronawirusa) w najbliższym otoczeniu adresata.

Na końcu znajduje się link, pod którym rzekomo można znaleźć więcej informacji. Odradzamy wchodzenie w podany adres, a już z pewnością nie wolno instalować proponowanej aplikacji.

Swój komunikat w tej sprawie wydała również Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. - Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron - ostrzega sanepid.

Nasi Czytelnicy otrzymują także informacje o rzekomym odnalezieniu należących do nich portfeli. Ta wiadomość również jest próbą oszustwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro