Reklama

21-latek chciał potrącić policjantów. Był pijany i pod wpływem amfetaminy

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z powiatu chodzieskiego zatrzymali 21-latka.

W niedzielę wieczorem funkcjonariusze z Margonina patrolowali teren gminy Szamocin. W pewnym momencie zauważyli stojący na poboczu samochód osobowy. Chcieli podejść i zobaczyć czy kierowcy nic się nie stało, ale wtedy ten nagle ruszył w kierunku miejscowości Swoboda.

- Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Podjęli próbę zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów dźwiękowych i błyskowych, jednakże kierowca nie reagował na wydawane polecenia i uciekał dalej, zwiększając swoją prędkość i co pewien czas wyłączając całkowicie światła w pojeździe, by prawdopodobnie zgubić radiowóz. Do pomocy skierowano inne patrole, z których jeden ustawił blokadę na drodze z wykorzystaniem oznakowanego radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi. Kierujący golfem ominął radiowóz i kierując się bezpośrednio w stronę stojących policjantów, zmusił ich do odskoczenia w bok w celu uniknięcia potrącenia, tym samym zmuszając do odstąpienia od wykonywanych czynności - relacjonowała asp. Karolina Smardz-Dymek.

Kierowca kontynuował ucieczkę, ale w Borowie, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. 21-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem dało wynik 1,5 promila, a narkotest wykazał, że był on także pod wpływem amfetaminy.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
15.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro