Reklama

Stare Miasto zamieniło się w plan filmowy. Na zdjęciach wygląda rewelacyjnie!

fot. Ola Grochowska
fot. Ola Grochowska

Od kilku dni na poznańskim Starym Mieście trwają zdjęcia do dwóch filmów.

W Poznaniu powstają zdjęcia do filmów "Pogrom 1905. Miłość i hańba" oraz "Raport Pileckiego". O utrudnieniach w ruchu z tym związanych piszemy TUTAJ.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Pierwszy z filmów, "Pogrom 1905. Miłość i hańba" powstaje na ulicy Szewskiej. To produkcja TVP, której premiera jest zaplanowana na drugą połowę 2022 roku. Zdjęcia do tej produkcji powstają nie tylko w Poznaniu, ale też w Łodzi, Sosnowcu, Modlinie, Pabianicach, Radomiu oraz w Warszawie.

W filmie reżyserowanym przez Michała Rogalskiego zobaczymy w głównych rolach Sonię Mietielicę, Monikę Krzywkowską i Piotra Nerlewskiego. - Film rozpoczyna scena wybuchu bomby podłożonej przez młodego rewolucjonistę. Rosyjskie represje popychają coraz bardziej zdesperowanych Polaków do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym - czytamy w informacji prasowej.

Film ma pokazywać Polskę i Polaków w czasach rosyjskich zaborów. Na pierwszy plan wysuwać się mają historie kobiet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro