Reklama

Amazon szuka pracowników sezonowych. Dostaną co najmniej 22,5 zł brutto na godzinę

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W zeszłym roku były to co najmniej 24 złote.

Okres przedświąteczny to zawsze gorący czas w handlu. Amazon szykuje się do gorączki świątecznych zakupów szukając 9000 sezonowych pracowników w skali całego kraju. - W Amazon pracownicy poziomu początkowego mogą liczyć na stawkę godzinową rozpoczynającą się od 22,5 zł brutto/godz. oraz dodatkową miesięczną premię w wysokości do 15 proc. za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Stawki te obowiązują we wszystkich dziesięciu centrach logistycznych Amazon w Polsce i dotyczą pracowników sezonowych, pełnoetatowych oraz tych pracujących na pół etatu. W 2020 roku ponad 6 500 pracowników sezonowych, zatrudnionych na okres przedświątecznego szczytu, zdecydowało się pozostać w Amazon, podejmując pracę etatową. Firma przewiduje, że tendencja ta utrzyma się także w tym roku - informuje Amazon.

W ubiegłym roku pracownicy sezonowi mieli co prawda niższą stawkę początkową - 20 zł brutto na godzinę, ale w okresie pomiędzy 8 listopada a 26 grudnia dostawali świąteczny dodatek w wysokości 4 złotych za godzinę. Zarabiali więc co najmniej 24 zł brutto za każdą godzinę pracy.

W polskich centrach logistyki Amazon zatrudnionych jest 23 000 pracowników. W okresie przedświątecznym ta liczba wzrasta do ponad 30 tysięcy pracowników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro