Reklama

Mandaty za bałagan na budowie przy Lechickiej

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Okazało się, że pojawiły się uchybienia.

Strażnicy miejscy z poznańskiej Północy skontrolowali budowę przy ulicy Lechickiej. - Funkcjonariusze zwrócili uwagę na uchybienia porządkowe tj. przechowywanie odpadów poza pojemnikami oraz zaśmiecanie trenów miejskich wokół budowy. Na osobę odpowiedzialną za wymienione uchybienia na budowie zostały nałożone mandaty karne o łącznej wartości 1100 zł. Przeprowadzono także rozmowę z kierownikiem i poinformowano go, że podobne kontrole będą się odbywały systematycznie - wyjaśnia Straż Miejska.

Podobne kontrole odbywają się na terenie całego Poznania. Strażnicy w ich trakcie zwracają uwagę m.in. na bezpieczeństwo, a więc ogrodzenie terenu, a także kwestie porządkowe - czy odpady są składowane we właściwy sposób. Istotne jest także otoczenie budowy - czy nie zanieczyszczono okolicy.

- Do końca sierpnia funkcjonariusze przeprowadzili 4 283 kontrole 129 budów i terenów do nich przyległych. Kontrole dotyczą głównie czystości ulic oraz stosowania zabezpieczeń przeciwko roznoszeniu nieczystości i odpadów z terenów inwestycji. Stwierdzone nieprawidłowości skutkowały nałożeniem 87 mandatów karnych i 4 pouczeń. Najwięcej, bo aż 2 645 kontroli przeprowadzili strażnicy rejonowi z Grunwaldu, 867 z Jeżyc i 618 ze Starego Miasta - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.49 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro