Reklama
Reklama

Kolejna sieć handlowa otwiera sklepy w niedziele

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ElasticComputeFarm / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ElasticComputeFarm / Pixabay.com

Już od najbliższego weekendu.

Decyzję o otwarciu swoich sklepów w niedziele niehandlowe podjęła sieć Netto, która podpisała umowę z InPostem i tym samym będzie oferować usługi pocztowe. Netto dołącza do innych sieci - m.in. Auchan, Lidl, Kaufland, Biedronka czy Dino, które już wcześniej zaczęły oferować usługi pocztowe i tym samym mogły omijać zakaz handlu w niedziele.

Z informacji przekazywanych przez Netto wynika, że już w najbliższą niedzielę, 26 września, otwartych zostanie 27 sklepów. Tydzień później będzie ich już 100 z 700 w całym kraju. Wśród sklepów sieci otwartych od najbliższej niedzieli jest jeden z Poznania - przy ulicy Polnej 28. W niedziele sklepy będą obsługiwać klientów od 9.00 do 19.00.

Przypominamy, że w piątek Sejm znowelizował ustawę zakazującą handlu w niedziele. W niedziele działać będą mogły tylko te placówki pocztowe, których przychody z usług pocztowych stanowią ponad 50 procent ogólnych przychodów. Teraz ustawa trafi do Senatu i to od senatorów zależy, jakie będą jej dalsze losy. Jeśli zostanie przyjęta w takim kształcie, markety, które - co oczywiste - nie czerpią wielkich przychodów z usług pocztowych, będą musiały zostać zamknięte w niedziele.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro