Reklama
Reklama

Kolejna sieć handlowa otwiera sklepy w niedziele

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ElasticComputeFarm / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ElasticComputeFarm / Pixabay.com

Już od najbliższego weekendu.

Decyzję o otwarciu swoich sklepów w niedziele niehandlowe podjęła sieć Netto, która podpisała umowę z InPostem i tym samym będzie oferować usługi pocztowe. Netto dołącza do innych sieci - m.in. Auchan, Lidl, Kaufland, Biedronka czy Dino, które już wcześniej zaczęły oferować usługi pocztowe i tym samym mogły omijać zakaz handlu w niedziele.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Z informacji przekazywanych przez Netto wynika, że już w najbliższą niedzielę, 26 września, otwartych zostanie 27 sklepów. Tydzień później będzie ich już 100 z 700 w całym kraju. Wśród sklepów sieci otwartych od najbliższej niedzieli jest jeden z Poznania - przy ulicy Polnej 28. W niedziele sklepy będą obsługiwać klientów od 9.00 do 19.00.

Przypominamy, że w piątek Sejm znowelizował ustawę zakazującą handlu w niedziele. W niedziele działać będą mogły tylko te placówki pocztowe, których przychody z usług pocztowych stanowią ponad 50 procent ogólnych przychodów. Teraz ustawa trafi do Senatu i to od senatorów zależy, jakie będą jej dalsze losy. Jeśli zostanie przyjęta w takim kształcie, markety, które - co oczywiste - nie czerpią wielkich przychodów z usług pocztowych, będą musiały zostać zamknięte w niedziele.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro