Reklama
Reklama

Kolejne wyzwanie Artura Kujawińskiego: poznaniak biegnie wzdłuż granic Polski

fot. facebook.com/arturkujawinskiultrarunner
fot. facebook.com/arturkujawinskiultrarunner

Trwa Run Around Poland 2021.

Tak swoje wyzwanie nazwał ultramaratończyk Artur Kujawiński. Poznaniak zdecydował się sprawdzić ile czasu potrzeba na obiegnięcie Polski wzdłuż jej granic, mających w sumie ponad 3500 kilometrów długości. Pod koniec lipca wyruszył on z molo w Sopocie i tam też wyznaczona została meta.

Kujawiński cały sprzęt dźwiga w plecaku. Oczywiście może on korzystać z infrastruktury, którą napotyka na trasie (sklepy, restauracje i noclegi), ale nie podąża za nim np. kamper czy inne wsparcie. Śmiałek ma już za sobą teoretycznie najtrudniejszy fragment, czyli polskie góry, które nieco go spowolniły. Obecnie poznaniak znajduje się na wysokości Białegostoku.

Jeśli Kujawiński dopnie do celu, to będzie pierwszą osobą, która pokonała pełną długość granic. Swój wyczyn zamierza zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa. Cały bieg ma również wymiar charytatywny: ultramaratończyk promuje w ten sposób akcję zbiórki środków na leczenie jego przyjaciela, Przemysława Sieberta, zmagającego się z glejakiem mózgu.

Biegacz swoje zmagania codziennie relacjonuje na Facebooku. Z kolei tutaj można na bieżąco śledzić jego obecne położenie.

Dla Kujawińskiego to kolejne tego typu wyzwanie. Jako jedyny Polak ukończył on bieg przez Anglię - Ultra Great Britain 200 mil oraz bieg przez Szkocję Across Scotland 215 mil. Uczestniczył w najtrudniejszym biegu w Europie - Spartathlon, z Aten do Sparty 246 kilometrów oraz w najtrudniejszym biegu ultra na świecie (wg. National Geographic) Badwater w Dolinie Śmierci (USA) stając się 6-tym Polakiem w ponad 40-letniej historii legendarnego biegu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
9.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro