Reklama
Reklama

Gowin: Obostrzenia? PiS zwleka, bo wyborcy z nieufnością podchodzą do szczepień

fot. MNSiW, flickr

Po odejściu z rządu Jarosław Gowin ujawnia szczegóły działań dawnych koalicjantów.

Były wicepremier był gościem Radia Zet, gdzie pytano go m.in. o 80 miliardów złotych nadwyżki budżetowej, o których opowiada premier Mateusz Morawiecki. Według Gowina zostały one wyciągnięte z kieszeni Polaków przez inflację i drożyznę, bo to napędza wzrost wpływów z VAT. - Jeśli chodzi o zarządzanie budżetem, to nie jest tajemnicą, że pan premier Morawiecki wyprowadził ogromny dług i ukrył ogromny dług w Polskim Funduszu Rozwoju i w BGK - tłumaczył polityk, dodając, że rzeczywista sytuacja jest dużo gorsza. - Dług publiczny jest o ok. 300 mld wyższy, niż podają to oficjalne dane - stwierdził, dodając, że będziemy go spłacać nie tylko my, ale prawdopodobnie także następne pokolenia Polaków.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Polityk przyznał także, że jest przeciwnikiem wprowadzania lockdownu czy obostrzeń w poszczególnych branżach dla zaszczepionych. Tłumaczył też skąd niezdecydowanie rządu, który nie przestawił konkretnego planu na najbliższe miesiące. - Popieram rozwiązania, które wprowadziły niektóre europejskie rządy. Nasz rząd nie wie jak postąpić i zwleka z decyzją. Dlaczego? Wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości jest wielu takich, którzy do szczepień podchodzą z najwyższą nieufnością - wyjaśnił.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro