Reklama
Reklama

Sanepid podsumowuje weekendowe kontrole. Są mandaty

Zdjęcie ilustracyjne | fot. StockSnap / pixabay.com

W każdy wakacyjny weekend Sanepid kontrolował obiekty produkujących i sprzedających żywność w miejscowościach wypoczynkowych a także na trasach turystycznych i na targowiskach.

Pracownicy Sanepidu sprawdzali między innymi terminy przydatności do spożycia artykułów, warunki przechowywania, zaopatrzenie w wodę pitną, higienę sprzedaży, czystość pomieszczeń i higienę osobistą pracowników.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Od 19 czerwca do 12 września przeprowadzili 78 kontroli i nałożyli 8 mandatów karnych w wysokości od 100 do 300 złotych na łączną kwotę 1550 złotych za nieprzestrzeganie warunków sanitarno-higienicznych podczas przygotowywania żywności oraz za wprowadzanie do obrotu środków spożywczych po upływie terminu przydatności do spożycia czy też daty minimalnej trwałości - przekazała Cyryla Staszewska, rzecznik PSSE w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro