Reklama
Reklama

Park Rataje bez toalet. "Trzeba korzystać z parkowych zarośli"

fot. Halina P. / archiwum
fot. Halina P. / archiwum

Zdaniem radnej Lidii Dudziak, w parku powinna pojawić się toaleta. I to jak najszybciej.

Do radnej Dudziak zgłosili się mieszkańcy, którzy skarżą się na brak toalety w Parku Rataje. - To bardzo rozległy teren, często oddalony od miejsca zamieszkania osób go odwiedzających, zwłaszcza seniorów, matek z małymi dziećmi, które muszą korzystać z parkowych zarośli, aby załatwić podstawowe potrzeby fizjologiczne. To nie jest miłym widokiem, a poza tym nie uczy dzieci kultury w tym temacie - zauważa w interpelacji do prezydenta Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podkreśla Lidia Dudziak, w parku planowane są kolejne atrakcje. Ma się tu pojawić m.in. terenowy park rowerowy z torem przeszkód dla rowerów crossowych. - Do takiego atrakcyjnego parku nie przychodzi się na godzinę. Wyznaczone miejsca różnej aktywności zachęcają, aby pozostać w nim dłużej, niestety bez toalet jest to często niemożliwe, a ich brak nie przyczynia się do dbania o prawidłowe nawyki higieniczne - przyznaje.

Radna domaga się informacji na temat tego kiedy miasto planuje zainstalować toaletę w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro