Reklama

Hotel na miejscu zbrodni?

Stopklatka z jednego z nagrań ze sklepu Mikrus
Stopklatka z jednego z nagrań ze sklepu Mikrus

Dawny szpital psychiatryczny w Owińskach którego wszystkich pacjentów w czasie wojny brutalnie zamordowali hitlerowcy został wystawiony na sprzedaż. Cena 13,5 mln złotych.

Historię tego miejsca przypomniał niedawno Błażej Wandtke w programie Tajemnice Poznania (WTK) - zobacz program. W czasie wojny w ramach akcji T4 z tego szpitala wywożono pacjentów w celu eksterminacji przy pomocy komór gazowych w wykorzystaniem tlenku węgla, spalin samochodowych a później także cyjanowodoru. Zamordowano w ten sposób ponad tysiąc osób.

Właścicielem obiektu od dwóch lat jest Fundacja Srebrne Lata. W części budynków dawnego szpitala - nieprzeznaczonych do sprzedaży -zamierzała wybudować dom spokojnej starości.Środki uzyskane ze sprzedaży obiektu mają zostać przeznaczone na remont pozostałych budynków.

Ogłoszenie o sprzedaży znalazło się w ofercie biura ASMA z Poznania. Za działkę o powierzchni 27 tysięcy metrów z 3 budynkami, właściciele oczekują 13,5 mln złotych.Jak można przeczytać w ogłoszeniu: Super propozycja dla konesera-inwestora. Świetnie nadaje się na hotel, prywatny szpital, dom weselny, apartamentowiec. Zobacz ogłoszenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro