Reklama

Poznań zachęca do szczepień: w autobusach i tramwajach usłyszysz znane głosy

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Między innymi Katarzyna Bosacka, Mieczysław Hryniewicz, a także Dariusz Milejczak z WTK apelują do poznaniaków, by zaszczepili się na Covid-19.

- Rozpoczynamy kolejną odsłonę kampanii promującej szczepienia - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Tym razem zaprosiliśmy do współpracy osoby, które cieszą się powszechnym uznaniem, autorytetem i sympatią. Wierzymy, że ich głosy przypomną mieszkańcom o tym, że szczepienia są nadal jedyną i najlepszą ochroną przed koronawirusem. Znaczny wzrost zachorowań, który widzimy w całej Polsce, dotyczy głównie osób dotąd niezaszczepionych - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W poznańskich autobusach i tramwajach można od poniedziałku usłyszeć komunikaty z apelem o szczepienie się odczytywane przez Katarzynę Bosacką, Novikę, Piotra Zelta, Michała Grodzińskiego, Dariusza Milejczaka oraz Mieczysława Hryniewicza.

W Poznaniu dotychczas zaszczepiło się ponad 350 tysięcy osób - to około 66 procent mieszkańców naszego miasta. Jesteśmy na drugim miejscu w Polsce, po Warszawie, pod względem szczepień biorąc pod uwagę duże miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro