Reklama
Reklama

Co z obostrzeniami? Minister zdrowia podał granicę liczby zakażeń, wkrótce możemy ją osiągnąć

fot. Krystian Maj/KPRM
fot. Krystian Maj/KPRM

W poniedziałek odbywał się konferencja ministra zdrowia.

Adam Niedzielski przedstawił informacje na temat obecnej sytuacji epidemicznej. - Obserwujemy konsekwentny trend zwiększania liczby zakażeń i podwojenie liczby hospitalizacji; do 2 proc. wzrosła liczba dodatnich testów. W kolejnych tygodniach prognozujemy nadal dynamiczne wzrosty zakażeń - mówił polityk, cytowany przez polsatnews.pl.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- W najbliższych dniach czy najbliższych tygodniach trzeba się spodziewać, że przekroczymy w ciągu jednego z dni liczbę tysiąc, ale też powoli średnia zakażeń będzie do tego poziomu tysiąc dążyła - dodał. Według Niedzielskiego nawet w tym tygodniu może zdarzyć się dzień z tysiącem dziennych zakażeń, a pod koniec miesiąca tak powinna wyglądać średnia dobowa.

To ważna informacja w kontekście ewentualnego powrotu bardziej rygorystycznych obostrzeń, ponieważ, jak tłumaczył szef resortu zdrowia, "przyjęliśmy taką granicę, średnio tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie, poniżej której nie będziemy prowadzili dyskusji na temat wprowadzania obostrzeń".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro