Reklama

Kolejne znane sieci handlowe otwierają sklepy w każdą niedzielę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Carlos Costantini / freeimages.com

Swoje placówki otwierać będą Auchan i Aldi.

Grono sklepów, w których można zrobić zakupy także w niedziele niehandlowe, wciąż się powiększa. Do sieci Lidl, Biedronka czy Kaufland, które obsługują klientów w wybranych sklepach także w niedziele, wkrótce dołączyć mają sklepy Auchan i Aldi.

Sieć Auchan zapowiedziała, że jeszcze we wrześniu podpisze umowę z firmą odpowiedzialną za usługi kurierskie i pocztowe. Umożliwi to funkcjonowanie sklepom jako agencja pocztowa, co pozwala ominąć przepisy zakazujące handlu w niedzielę. Lista sklepów otwartych w niedziele ma zostać przedstawiona wkrótce. W rejonie Poznania działają cztery sklepy Auchan - na Franowie, przy Głogowskiej i Bukowskiej w Poznaniu, a także w Swadzimiu.

Ale to nie koniec. Otworzyć się w niedziele niehandlowe od października planuje Aldi. Z informacji Business Insider wynika, że szefostwo poinformowało już pracowników o planowanym otwarciu w niedziele. W Poznaniu działa 6 sklepów Aldi.

Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa omijanie przepisów ustawy zakazującej handlu w niedziele. W piątek Sejm znowelizował ustawę. W niedziele działać będą mogły tylko te placówki pocztowe, których przychody z usług pocztowych stanowią ponad 50 procent ogólnych przychodów. Teraz ustawa trafi do Senatu i to od senatorów zależy, jakie będą jej dalsze losy. Jeśli zostanie przyjęta w takim kształcie, markety, które - co oczywiste - nie czerpią wielkich przychodów z usług pocztowych, będą musiały zostać zamknięte w niedziele.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
0℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro