Reklama
Reklama

W Poznaniu nie wolno używać dmuchaw do liści. Niektórzy o tym "zapominają"

archiwum | fot. Czytelnik

Zakaz wprowadzono w sierpniu ubiegłego roku.

Wielkimi krokami zbliża się kalendarzowa jesień, a co za tym idzie - liście zaczynają spadać z drzew. Okazuje się, że wciąż w naszym mieście są osoby i firmy, które korzystają z dmuchaw do liści. - Jakiś czas temu głośno było o wprowadzeniu w naszym mieście zakazu stosowania dmuchaw do liści. Czy ten zakaz został cofnięty, czy dotyczy tylko właścicieli prywatnych nieruchomości? Powszechnym jest bowiem stosowanie dmuchaw przez firmy zajmujące się koszeniem trawy w mieście lub sprzątające np. na placu budowy ul. św. Wawrzyńca - pisze nasz Czytelnik Szymon.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Przypominamy więc - w Poznaniu nie wolno używać dmuchaw do liści. Zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Zakaz wprowadzono 4 sierpnia 2020 roku na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Zakaz ma sprawić, że wyeliminowana zostanie "emisja wtórna pyłu", a co za tym idzie poprawi się jakość powietrza w mieście.

Dmuchaw nie wolno używać na terenach miejskich, prywatnych oraz należących do spółdzielni mieszkaniowych. Zakaz obowiązuje przez cały rok. Warto wiedzieć, że za jego złamanie może grozić 500 złotych mandatu, a nawet sprawa w sądzie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
10℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
3.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro