Reklama
Reklama

Sezon grzewczy startuje w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com

Mieszkańcy największych poznańskich spółdzielni mogą już grzać swoje mieszkania.

Mniej niż 10 stopni rano i niewiele cieplej w dzień - tak zapowiada się temperaturowo poniedziałek. Jesień wkroczyła do Polski na dobre, a wielu mieszkańców zastanawia się, dlaczego wciąż ma zimne grzejniki w domach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ciepłe grzejniki w chłodne dni i noce mają już mieszkańcy bloków na terenie Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na Piątkowie, a także Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych na Ratajach. Tu sezon grzewczy wystartował w ubiegłym tygodniu.

Nawet jeśli jeszcze w naszym mieszkaniu nie rozpoczął się okres grzewczy, ważne by już teraz rozkręcić głowice w grzejnikach. Dzięki temu ogrzewanie będzie działać właściwie. Co istotne, to, czy grzejniki w naszych mieszkaniach będą ciepłe, jest uzależnione od temperatury powietrza na zewnątrz. Jeśli więc temperatura powietrza na dworze spada poniżej ustalonego poziomu (przeważnie to 15 stopni Celsjusza), wówczas ciepło płynie do mieszkań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro