Reklama
Reklama

Wdał się w awanturę, uciekł do domu. W środku znaleziono uprawę konopii

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z powiatu złotowskiego zatrzymali 39-latka.

W czwartkowe popołudnie dyżurny komendy w Złotowie otrzymał informację o awanturze, do której doszło na jednej z ulic Jastrowia. Na miejsce wysłano patrol, ale jeden z uczestników zajścia zbiegł z miejsca zdarzenia przed przybyciem mundurowych.

- Drugi z uczestników awantury pozostał na miejscu i zrelacjonował policjantom przebieg zajścia. Okazało się, że jastrowianin, który uciekł, wcześniej uszkodził jeden z pojazdów zaparkowanych na ulicy. Przeprowadzający interwencję funkcjonariusze udali się do domu mężczyzny, który miał dokonać uszkodzenia, by wyjaśnić wszystkie okoliczności - relacjonował mł. asp. Damian Pachuc.

- Gdy drzwi do mieszkania otworzył sprawca zajścia, na widok mundurowych, zaczął zachowywać się nerwowo. Nie tylko to zachowanie, lecz także nietypowy zapach wydobywający się z jednego z pomieszczeń, wzbudził szczególną uwagę interweniujących policjantów. Po wejściu do mieszkania policjanci, w jednym z pokoi zauważyli, że w szafie na ubrania zapalone jest światło - dodał mł. asp. Pachuc.

Po otwarciu drzwi szafy policjanci znaleźli 8 doniczek z krzakami konopi. Wnętrze szafy oklejone było srebrną folią, a uprawa dogrzewana była lampami. 39-letni amator nielegalnej uprawy został zatrzymany i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu dodo 3 lata więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro