Reklama
Reklama

Joanna Fiodorow z AZS Poznań zakończyła sportową karierę

fot. UMP
fot. UMP

Joanna Fiodorow zdecydowała się na zakończenie sportowej kariery.

Młociarka poinformowała o swojej decyzji już wcześniej, ale uroczyście pożegnała się z kołem podczas niedawnego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Wcześniej wystąpiła na igrzyskach w Tokio (po raz trzeci zakwalifikowała się do imprezy tej rangi), gdzie awansowałą do ścisłego finału. Medalu znów nie udało się jednak zdobyć, więc jej największym sukcesem pozostaje srebrny medal mistrzostw świata, wywalczony w 2019 roku w Doha.

Od 2012 roku pochodząca z Augustowa Fiodorow reprezentowała OŚ AZS Poznań. W piątek odebrała podziękowania od władz miasta. - Dziękuję za te wszystkie lata, w których reprezentowała pani Polskę, przynosząc nam wszystkim radość. Wierzę, że podjęła pani dobrą i przemyślaną decyzję, choć nie ukrywam również, że wszyscy trochę żałujemy - bo drugiej Joanny Fiodorow nie będzie - powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, przekazując 32-letniej lekkoatletce nagrodę rzeczową w wysokości 10 tys. zł. Wyróżnienia przekazały również władze OŚ AZS Poznań oraz Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki.

Do listy sukcesów Fiodorow, poza medalem z Doha, można zaliczyć m.in. dwa brązowe krążki mistrzostw Europy oraz 6 srebrnych i 3 brązowe medale mistrzostw Polski. Przez lata była sportową stypendystką miasta Poznania. Teraz zostanie trenerką Wojciecha Nowickiego, złotego medalisty z Tokio.

- Decyzja o zakończeniu kariery kiełkowała we mnie już od ponad roku. Marzyłam jeszcze o medalu olimpijskim, ale do pełni szczęścia zabrakło półtora metra. Czas jednak idzie do przodu i pewne zmiany są potrzebne. Dziękuję wszystkim za wzruszające pożegnanie. Teraz przede mną nowe wyzwania - na pewno będę czerpać ze swoich sportowych doświadczeń. Zawsze będę chętnie wracać do Poznania, poznałam tu wspaniałych ludzi i sercem zawsze będę z wami - zapewniła zawodniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro