Reklama
Reklama

Miasto uzyskało dodatkowe 28 mln złotych na mieszkania komunalne

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Pieniądze pozwolą na wybudowanie kolejnych mieszkań przy ulicy Opolskiej.

W lutym 2020 roku przy ulicy Opolskiej rozpoczęła się budowa nowego osiedla mieszkań komunalnych ZKZL. Obecnie powstaje 287 mieszkań. 163 z nich zostaną ukończone jeszcze w tym roku. Dobra informacja jest taka, że ZKZL uzyskał więcej pieniędzy na inwestycję.

- ZKZL korzystając ze zmiany przepisów dotyczących wsparcia budownictwa mieszkaniowego, uzyskał od Banku Gospodarstwa Krajowego dofinansowanie z Funduszu Dopłat - znacznie wyższe od zakładanego. Pierwotnie wsparcie na realizację inwestycji przy ul. Opolskiej wynosiło 22 mln zł. Dzięki współpracy z BGK udało się zwiększyć kwotę dofinansowania do ponad 50 mln zł - czyli do wysokości 80% kosztów inwestycji - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL. To bezzwrotne finansowe wsparcie budownictwa.

- Dodatkowe fundusze to efekt skutecznych negocjacji i współpracy dla dobra mieszkańców i mieszkanek Poznania. Przeznaczymy je na dalsze inwestycje mieszkaniowe, również wsparte dofinansowaniem - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Lokale komunalne są niezwykle potrzebne, zwłaszcza obecnie, gdy sytuacja na rynku mieszkaniowym sprawiła, że kupno własnego M stało się dla wielu niemożliwe - dodaje.

Przy ulicy Opolskiej powstają mieszkania o powierzchni od 31 do 66 metrów kwadratowych. Trzy pierwsze bloki ze 163 lokalami w tym roku zostaną oddane do użytku. Kolejne dwa bloki ze 124 mieszkaniami mają być gotowe w drugim kwartale przyszłego roku. Docelowo przy Opolskie powstanie 1100 mieszkań komunalnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro