Reklama
Reklama

W mieście powstaje kolejna "prywatna" strefa płatnego parkowania. Parkomaty już stanęły

Łaskarza | fot. Google Street View
Łaskarza | fot. Google Street View

Konkretnie na ulicy Łaskarza.

Od kilku tygodni z opłatami za parkowanie borykają się mieszkańcy ulicy Wagi na osiedlu Zodiak. Pisaliśmy o tym na naszym portalu m.in. TUTAJ.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Teraz podobna sytuacja ma miejsce przy ulicy Łaskarza. Poinformował nas o tym Czytelnik. - W dniu wczorajszym na drzwiach wejściowych do budynków ul. Andrzeja Łaskarza 3-5-7 pojawiła się informacja, że ZKZL na znajdującym się przed blokami parkingu zamierza wprowadzić strefę płatnego parkowania mającą na celu zniwelować nadmierną eksploatację terenu oraz ograniczyć parkowanie pojazdów innych niż najemców w/w budynków - pisze Czytelnik. - Dodatkowo jest informacja, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi operatorami. Ku mojemu zdziwieniu na terenie parkingu postawiono już automat parkingowy, czyli operator został wybrany. Jest to ta sama firma, która przejęła parkowanie na ul. Wagi w Poznaniu. Taki stan rzeczy spowodował na wspomnianej ulicy, że pojazdy zostały przeparkowane na pobliskie osiedla. Na chwilę obecną od kilku miesięcy na ul. Wagi nie parkuje żaden pojazd (zbyt duże koszty parkowania). Informacja, że negocjowane są dogodne ceny abonamentu dla nas jest bajką. Żadna taka firma nie będzie świadczyć swoich usług za darmo - dodaje.

- Dlaczego my jako bardzo nieliczna grupa najemców lokali komunalnych mamy jeszcze dodatkowo płacić za parkowanie. Wg mnie następuje tu segregacja najemców. Znaleziono teren, z którego można czerpać zyski. Nadmieniam, że mieszkam tu od początku i jeszcze nigdy nie widziałem, żeby na przedmiotowym parkingu nie było wolnych miejsc parkingowych, łamane były przepisy ruchu drogowego, itp. W roku 2014 tuż po oddaniu budynków do użytkowania skierowaliśmy jako najemcy petycję do ZKZL-u z prośbą o zamontowanie szlabanu uniemożliwiającego wjazd na parking dla osób nieuprawnionych. W odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że tak duży parking ma służyć mieszkańcom zarówno ul. Łaskarza 3-5-7 jak i pobliskich bloków. Ma to wpłynąć m.innymi na poprawę bezpieczeństwa, itd.

Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych potwierdza, że w najbliższych dniach operator parkingu, firma APCOA, rozpocznie tu pobieranie opłat za parkowanie. - Dla mieszkańców wynegocjowaliśmy dobrą stawkę. To 90 złotych za miesiąc - mówi. - Pozostali będą musieli płacić w parkomatach za godziny parkowania - dodaje.

Jak podkreśla Kubiak, informacje o planowanym wprowadzeniu strefy nie pojawiły się nagle i "pod osłoną nocy". - Plakaty rozwieszono kilka tygodni temu. Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzeniu opłat zmniejszy się liczba niewłaściwe zaparkowanych pojazdów w tym miejscu, a także, że mieszkańcy będą mogli stanąć pod swoją nieruchomością. Do tej pory musieli krążyć po okolicznych uliczkach, by znaleźć wolne miejsce - przyznaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro