Reklama

Osiedlowi radni apelują do polityków o pomoc z fotoradarami na Hetmańskiej

fot. policja
fot. policja

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ma wciąż blokować montaż urządzeń przy niebezpiecznej trasie.

- Poprawa bezpieczeństwa na ul. Hetmańskiej to priorytet - informuje Rada Osiedla św. Łazarz. - Główny Inspektorat Transportu Drogowego nadal odmawia Miastu Poznań instalacji fotoradaru na jednej z najniebezpieczniejszych ulic miasta. Jest to dla nas kpiną i narażaniem kolejnych osób na utratę zdrowia i życia. Mimo wprowadzonych elementów poprawy bezpieczeństwa nadal dochodzi tu do wielu wypadków. Tylko w tym roku na Hetmańskiej zginęły 3 osoby. Nie chcemy więcej ofiar, dlatego apelujemy do osób reprezentujących Poznań w parlamencie o wsparcie i pomoc w działaniach zmierzających do instalacji fotoradaru - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Osiedlowi radni w oficjalnych pismach poprosili o pomoc w tej sprawie m.in. posłów i senatorów związanych z Poznaniem. Apel trafił m.in. do posłów Adama Szłapki, Joanny Jaśkowiak, Szymona Szynkowskiego vel Sęk, Bartłomieja Wróblewskiego i Franka Sterczewskiego, ale też do senatora Marcina Bosackiego.

Miesiąc temu pisaliśmy, że po tragicznych wypadkach wprowadzane są kolejne zmiany, które mają skutecznie poprawić tu bezpieczeństwo. W lipcu na odcinku pomiędzy Rolną i Dmowskiego obniżono dopuszczalną prędkość pojazdów z 70 do 50 km/h. Czy pojawi się tu fotoradar? Tego wciąż nie wiadomo.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro